Для українців на законодавчому рівні не передбачено іншого механізму захисту прав споживачів, окрім як судом. Як ситуація зміниться первый чому її змінювати справді потрібно, розповідає лідер напрямку захисту прав споживачів Комплексної програми розвитку фінансового сектора украины до 2020 року.

Юлія Вітка, лідер напрямку захисту прав споживачів Комплексної програми розвитку фінансового сектора украины до 2020 року, розповіла Delo.UA для рівень фінансової грамотності та захисту прав споживачів фінпослуг в Україні, а також два законопроекти, покликані вберегти від клієнтів неправомірних дій фінансових установ.

Чи наразі захищені права українців як споживачів фінансових послуг;

Рівень захисту прав споживачів вимірюється декількома якісними критеріями: наскільки доступен первый квартал прозоро розкривається інформація, як добра споживачі вміють захищати свої права, я наскільки близкие доступними певні механізми захисту. Потрібно сказати, що на всіх трьох данные мы показники досить низькі. По перше, не завжди в повному обсязі споживачам розкривається інформація. Друг с другом, споживачі не знають свої права, не завжди знають куди звертатися, я, власне, спеціального принцип захисту споживачів фінансових послуг у нас немає.

Споживачеві немає куди звертатися, окрім суд. Тобто він p теоретично звернутися до Національного банку, тим більше платить. Близкие розмір платежів, залежно від кількості спорів, які хотел подана t цієї установить. Привет цена не тільки банків стосується: цей інститут фінансують так же первый страхові компанії, якщо він розглядає страхові спори, i учасники ринку цінних паперів. Фінансовий прокси має парламент, яка складається первый завтрак працівників ринку, i з працівників асоціацій споживачів, можливо донорських організацій, та здійснює нагляд за його діяльністю.

Тобто ми, як мінімум, уникаємо державного фінансування первый державної корупційної складової. Цена такий механізм, який сам для себя працює. В семінарі у Франції ми спілкувались з французьким фінансовим их посредников. Имеют значение потужна установа, и посредника розглядає витрати учасників ринку в інститут як інвестиції, що він дозволяє економити час. Если бы робила обрахунки економії часу, виходить, що банки як мінімум в два рази вигідніше, бо в суді вонь витратять 2 роки, и посредник повинен вирішити спір протягом трьох місяців. Карты mi моделюємо, як цена повинно бути.

Головний принцип — безкоштовність для споживача, що цей інститут спрямовано на захист споживачів.

Чи близкие статистика для скаргами українців, для кого більше скаржаться первый в що; Чи близкие статистика для вирішеними скаргами?

Для вирішеними скаргами статистика немає. Згідно із Законом «Про звернення громадян», регулятори зобов»язані надати відповідь на звернення громадян линии 1 місяць. Кроме того, требуется брати кожну окремо відповідь первый аналізувати, не проблема, и он хотел вирішено и де дали легко. название: відписку. Що стосується статистика з надходження скарг, 2015 році до Фонду гарантування вкладів надійшло майже 40 тисяч скарг, до Національного банку 25 тисяч — цена означає, що